Liptovské múzeum v Ružomberku

jarne prazdniny1Liptovské múzeum v Ružomberku pokračuje vo svojich aktivitách pre verejnosť aj cez jarné prázdniny. Môžu sa ich zúčastniť malí škôlkári, rodičia s deťmi,  starí rodičia s vnúčatami a žiaci základných škôl a detských centier.

Milé mamičky, babičky, milé deti, počas jarných prázdnin vás v stredu  21.2., 28.2. a  6.3.2024  pozývame do Liptovského múzea v Ružomberku na náučné, zábavné a tvorivé aktivity. O 10:00 deťom predškolského veku a žiakom I. stupňa ZŠ v národopisnej expozícii prostredníctvom exponátov priblížime život ľudí na dedine v minulosti - ako žili, ako pracovali, ako sa obliekali, čo pestovali a čo chovali a spoločne sa budeme snažiť porovnať  aj súčasný život na dedine so súčasným životom v meste. Cez rôzne pesničky a hádanky si porozprávame aj o zvieratkách žijúcich na tradičnom dedinskom dvore.

O 13:00 žiaci II. stupňa ZŠ si popozerajú aktuálnu výstavu SECESIA NA LIPTOVE, kde spoznajú dobovú secesnú módu. Na dobových fotografiách uvidia, ako sa obliekali ľudia  na prelome 19. a 20. storočia, dobovú secesnú architektúru, kedy vzniklo   viacero secesných stavieb, z ktorých niektoré sa zachovali dodnes. Oboznámia sa aj s predmetmi bežnej dennej potreby z tohto
obdobia. V rámci prehliadky sa zabavia pri interaktívnych prvkoch a pokúsia sa vymaľovať alebo nakresliť vlastný secesný ornament.

V praktickej časti programu si deti (v závislosti od veku) vymaľujú rôzne typy omaľovánok  zobrazujúce bežný život ľudí na dedine, alebo vyzdobia kroj papierovej bábiky.

Tvorivá dielňa pre starších žiakov bude zameraná na prácu s vlnou.

Na program JARNÉ PRÁZDNINOVÉ AKTIVITY V MÚZEU je potrebné prihlásiť sa 1 deň vopred, najneskôr v stredu ráno do 8:00 hodiny mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo na na tel. č. 0907 847 232. Program sa uskutoční pri minimálnom počte 5 záujemcov.

Vstupné na program: 2,00€/os.

Vítaný je každý,  kto má čas a chuť stráviť pár  chvíľ v múzeu, kde sa môže nielen zabaviť, ale aj naučiť sa niečo nové.

jarne prazdniny2

Navštívte nás