Výstava Tiché rozhovory s drevom, 31. 3 – 14. 5. 2017

Milan Bocko, insitný sochár a maliar, výrobca fujár a píšťal, je rodákom z Važca. V podtatranskej obci prežil tridsať rokov, preto sa niet čo čudovať, že sa vzťah k nej premietol aj do cele jeho umeleckej tvorby. Rodný kraj mu natoľko prirástol k srdcu, že sa stal inšpiráciou pri tvorbe plastík a reliéfov, ktoré odrážajú život Važťanov, ich zvyky a folklór.

Umeleckej tvorbe sa venuje už od detských čias a aj keď je dnes Milan Bocko všestranným umelcom, najviac mu učarovala  práca s drevom. Jeho drevené plastiky a reliéfy boli ocenené na mnohých súťažiach neprofesionálnych umelcov, k najprestížnejším oceneniam patria víťazstvá v rámci súťaže Národného osvetového centra pod názvom Výtvarné spektrum. Túto súťaž v kategórií insitných umelcov vyhral celkovo štyrikrát.

Milan Bocko vystavuje na Slovensku i v zahraničí. Svoje diela viackrát predstavil v rodnom Važci, v Bratislave, v Humennom a v Poprade. Obdivovať ich mohli i návštevníci výstav v poľskom Zakopanom, českej Blatnej či v holandskom Utrechte. Od 31. marca až do 15. mája 2017 si výber z jeho tvorby môžete prezrieť aj vo výstavných priestoroch Liptovského múzea – Múzea Čierny orol v Liptovskom Mikuláši. Srdečne pozývame.