Veľkonočný program v pribylinskom skanzene prilákal viac ako 3 000 návštevníkov

Aj tohtoročné trojdňové podujatie Sviatky jari v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline sa nieslo v znamení veľkonočných zvykov, tradičných remesiel a folklóru. Detskí návštevníci aj ich rodičia si mohli vyskúšať zdobenie vajíčok a medovníkov, obdivovať zručnosť domácich ľudových výrobcov, ale aj ochutnať tradičné prívarky ako súčasť veľkonočného obradového jedla. A počas veľkonočnej nedele rozohriali návštevníkov skanzenu hudbou, spevom a tancom folkloristi z Likavky.

Napriek nepriazni počasia si veľkonočný program v autentickom prostredí Múzea liptovskej dediny nenechalo ujsť viac ako 3 000 návštevníkov z Liptova i všetkých kútov Slovenska. Tohtoročná návštevnosť sa tak priblížila tej rekordnej spred troch rokov.

Veľkej priazni návštevníkov sa každoročne teší aj ďalšie z tradičných podujatí v pribylinskom skanzene – Ovčiarska nedeľa, ktorá je tento rok naplánovaná tretiu májovú nedeľu (21. 5. 2017). Všetkých milovníkov ovčiarskej kultúry i tradičných slovenských jedál tak opätovne pozývame do Pribyliny už teraz.