TS z podujatia Včelárska nedeľa

Múzeum liptovskej dediny v Pribyline sa túto nedeľu 21.7.2019 už po 27. krát stalo miestom stretnutia včelárov, spracovávateľov a predajcov medu, včelích produktov a včelárskych potrieb. V prostredí múzea v prírode, ktoré evokuje starobylosť tohto ušľachtilého zamestnania, pripravili liptovskí včelári a múzejníci zaujímavý program pozostávajúci z prednášok, prezentácií i súťaží pre malých a veľkých návštevníkov. Počasie nám prialo a podujatia sa zúčastnilo množstvo návštevníkov.
V rámci tohto podujatia sme vytvorili slovenský rekord – Najdlhšia ručne vyrobená sviečka z včelích medzistienok, ktorá má dĺžku 231,5 cm a vyrobili ju Lýdia Mačičková s dcérou Michaelou z Liptovského Hrádku.
Predposlednú júlovú nedeľu ozvláštnili vône medu, včelieho vosku či propolisu i niekoľko múzejných „kúskov“ včelárskej techniky a vybavenia, ktoré pochádzajú zo včelníc predchádzajúcich generácii včelárov. Atmosféru spríjemnili Folklórna skupina LÚČAN z Lúčok a našich najmenších návštevníkov pobavilo Občianske združenie SLNKOTVOR z Lúčok divadelným predstavením (ZA)CHRÁŇME VČELY.