TS – Vianočná rodina – on line vysielanie z MLD – 14.12.2020

MpS- Vianočný recy medailón + oblátky – videozáznam – 7.12.2020 – vyhodnotenie

V pondelok 7.12. 2020 sa v Liptovskom múzeu v Ružomberku opäť zišli šikovné dámy na pravidelnej pondelkovej tvorivej dielni pre verejnosť.

Vzhľadom na súčasnú pandemickú situáciu a protipandemické opatrenia sa táto, ako aj predchádzajúce stretnutia mohli realizovať len za prítomnosti obmedzeného počtu záujemcov. Videozáznam z nich  si môžete pozrieť na facebookovej stránke Liptovského múzea v sekcii videá.

Naposledy sme si recyklovaním dna z  nápojových plechoviek  vyrábali vyšívané vianočné medailónky a vyrábali rôzne vianočné dekorácie a ozdoby.

Prácu nám spestrilo ďalšie rozprávanie o vianočných ľudových  zvykoch v podaní p. Bc. Martiny Mesiarovej, vedúcej Národopisného múzea v Liptovskom Hrádku.

V druhej časti podujatia sme si  mohli vlastnoručne vyskúšať pečenie vianočných oblátok, ktorých sladká vôňa umocňovala príjemnú predvianočnú atmosféru a tiež pochutnať si na kávičke a koláčikoch pani Janky Moravčíkovej .

Najbližšie kreatívne stretnutie, ktoré bude súčasťou podujatia s názvom Vianočná rodina budeme vysielať  on line  z Múzea liptovskej dediny v Pribyline od 10,00 – do 12.00 hodiny.

Veríme, že pripravované podujatie Vás osloví a zaujme.

O pokračovaní tradičných a zaužívaných pondelkových kreatívnych podujatí či už verejných, alebo vo forme internetového priameho prenosu, prípadne  zo záznamu, vás budeme    informovať prostredníctvom médií,  mailov a web stránky Liptovského múzea.

Foto: z archívu LMR  TD MpS – Vianočný recy medailón + oblátky – 7.12.2020