TS – TD Múzeum pre seniorov a Kreatívne v múzeu dočasne zrušené

Kreatívne v múzeu  a TD Múzeum pre seniorov  sú dočasne zrušené

V pondelok 9.3.2020 sa v Liptovskom múzeu v Ružomberku zišli kreatívne dámy na ďalšej  tvorivej dielni z cyklu Múzeum pre seniorov, kde voskom , drôtom, výšivkou  a špagátom zdobili veľkonočné vajíčka a vyrábali rôzne veĺkonočné i jarné  ozdoby či iné dekorácie.

Na základe rozhodnutia Krízového štábu Žilinského samosprávneho kraja

zo dňa 9.3. 2020 a prijatých opatrení na zamedzenie šírenia Koronavírusu  COVID-19

(….„Ďalšie opatrenia  týkajúce sa  kultúrnych inštitúcií. :Tie zatiaľ ostávajú otvorené pre individuálnych návštevníkov. ,,Rušíme však hromadné podujatia, divadelné predstavenia, spoločné čítania a iné aktivity s väčšou koncentráciou ľudí…“)

– nasledujúce pondelkové tvorivé dielne pre verejnosť z cyklu Múzeum pre seniorov a  Kreatívne v múzeu, ako aj najbližšie pôvodne plánované stretnutie v utorok 17.3. 2020  sú dočasne, až do odvolania, zrušené.

O ukončení zákazu a o pokračovaní kreatívnych podujatí budeme verejnosť  informovať prostredníctvom médií,  mailov a web stránky Liptovského múzea.

Foto: z archívu LMR          TD MpS – Voskovanie madeirových vajíčok 9.3.2020