TS – TD MpS – Zdobenie medovníkov – 25.11.2019

Usporiadateľ:         Žilinský samosprávny kraj Liptovské múzeum v Ružomberku
Dátum podujatia : pondelok  25.11. 2019
Miesto konania:    Liptovské múzeum v Ružomberku

V pondelok 18.11.2019 v Liptovskom múzeu v Ružomberku sme na tvorivej dielni pre verejnosť opäť zhotovovali vianočné ozdoby z moosgummi. Okrem toho šikovné žienky pracovali aj s iným materiálom, výskledko čoho sú krásne vyšívané či iné dekorácie a drobné zaujímavé ozdôbky.

Nakoľko sa pomaly ale isto blížia Vianoce, v pondelok 25.11 2019 na tvorivej dielni z cyklu Múzeum pre seniorov budeme zdobiť medovníky cukrovou polevou.  Je potrebné priniesť si doma upečené medovníky, pečiaci papier  a nožnice na kornútiky (alebo malé mikroténové sáčky), rôzne cukrárenské ozdôbky, pracovnú podložku. Okrem toho budeme potrebovať jemný mletý cukor, sitko , vajíčko, citrón, potravinársku farbu, misku a drevenú varešku, prípadne ručný mixér a štetec.

Tešíme sa na všetkých, ktorí majú čas a chuť stráviť príjemné tvorivé dopoludnie v múzeu.

Foto: z archívu LMR KvM – Ozdoby z moosgummi 2 – 18.11.2019