TS – TD MpS – Vyšívané stuhami – 29.6.2020

Názov podujatia :     VYŠÍVANÉ STUHAMI – tvorivá dielňa z cyklu Múzeum pre seniorov
Usporiadateľ:           Žilinský samosprávny kraj Liptovské múzeum v Ružomberku
Dátum podujatia :     pondelok  29.6. 2020
Miesto konania:        Liptovské múzeum v Ružomberku

Liptovské múzeum v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) pozýva všetkých záujemcov na tvorivú dielňu pre verejnosť  z cyklu Múzeum pre seniorovv pondelok 29.6. 2020 – od 9.00 do 11.00. hodiny.

Zopakujeme si z techniku vyšívania so stuhami. Je potrebné priniesť si pomôcky a materiál: látku na vyšívanie (napr. Kanavu alebo Panamu),  rôzne farebné stuhy na vyšívanie široké  od 0,5 cm – až 4,00 cm,  farebné nite na vyšívanie (Perlovka, Mulinka) vo farbách stúh, tupú ihlu  s veľkým očkom na vyšívanie stuhou a malú ostrú ihlu na vyšívanie niťami, tenkú ihlicu + kliešte (ako pomôcky na zväčšovanie dierok), drevený rámik na vyšívanie, nožnice, zapaľovač, papier na predkreslenie, kopírovací papier na skopírovanie nakresleného obrázka a mäkkú ceruzku.

V pondelok 22.6.2020 sme servítkovou technikou zdobili plechovky a kvetináče,  a  dokončovali dekoračné darčeky z moosgummi.

Veríme, že Vás ponuka tvorivej dielne zaujala a prídete v pondelok 29.6. medzi nás.  Vítaný je každý, kto má čas a chuť tvorivo strávit  dopoludnie v múzeu.

Foto: z archívu LMR                        KvM – Zdobené kvetináče, bylinkáče – 22.6.2020