TS – TD MpS – Voskovanie vajec – 11.3.2019

Pozývame Vás a všetkých záujemcov do Liptovského múzea v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) na ďalšiu tvorivú dielňu pre verejnosť z cyklu Múzeum pre seniorov, ktorá sa uskutoční v pondelok 11.3. 2019 v obvyklom čase, t.j. od 9.00 do 11.00 hodiny. V príprave dekorácií a ozdôb na Veľkú noc budeme pokračovať a pomocou farebných voskových pasteliek a vosku si ozdobíme vajíčka , na ktoré budeme potrebovať vyfúknuté, prípadne v cibuľových šupkách uvarené či farbami namaľované vajíčko, bielu alebo farebnú voskovku, kahančak alebo sviečku, ceruzku, 2 špendlíky – s väčšou a menšou hlavičkou a handričku. Na výrobu madeirových vajíčok potrebujeme aj malú modelársku mini vŕtačku.

Tešíme sa na všetkých, ktorí majú čas a chuť kreatívne stráviť príjemné dopoludnie v múzeu. Vítaný je každý, bez ohľadu na vek.

Na poslednej tvorivej dielni, ktorá v čase jarných prázdnin bola netradične v stredu 6.3. 2019 a ktorej sa zúčastnilo aj niekoľko detí, sme recyklovali plechovky s použitím odpadového papierového materiálu a pomocou techniky decoupage, plietli s vlnou, pracovali s moosgummou a špagátom,….

Foto: z archívu LMR KvM – Recy veci – plechovky – 6.3.2019