TS – TD MpS – Voskovanie madeirových vajíčok – 9.3.2020

Názov podujatia :      VOSKOVANIÉ MADEIROVÝCH VAJÍČOK – tvorivá dielňa
                                   z cyklu Múzeum pre seniorov
Usporiadateľ:             Žilinský samosprávny kraj Liptovské múzeum v Ružomberku
Dátum podujatia :      pondelok  9.3. 2020
Miesto konania:         Liptovské múzeum v Ružomberku

Pozývame Vás a všetkých záujemcov o kreatívne tvorenie do  Liptovského múzea v Ružomberku na ďalšiu tvorivú dielňu pre verejnosť z cyklu Múzeum pre seniorov v pondelok  9.3.2020

Na poslednom kreatívnom stretnutí ,  kde sme pracovali s rôznym materiálom a technikou,( pletenie, háčkovanie, opletanie papierom, práca s krepovým papierom a podobne)  sme sa do vyfúknutých vajíčok naučili modelárskou vŕtačkou  vŕtať dierky a ozdobné vzory , ktoré  v pondelok 9.3. 2020 v obvyklom čase,  od 9:00 -11:0 hod. budeme ozdobvať horúcim farebným  voskom  (voskovkami).

Preto je potrebné priniesť si už navŕtané vajíčka, (alebo kto ich ešte nemá vyvŕtané,  tak vyfúknuté vajíčka, modelársku vŕtačku, Savo, handričku) farebné voskovky, kahanček  ceruzku, a  špendlíky  s malou kovovou hlavičkou.

Tešíme sa na všetkých, ktorí majú čas a chuť stráviť príjemné kreatívne dopoludnie v múzeu. Vítaný je každý, aj nový záujemca.

Foto: z archívu LMR                         KvM – Madeirové vajíčka – 2.3.2020