TS – TD MpS – Veľkonočné variácie – quilling – 5.4.2019

Pozývame Vás a všetkých záujemcov do Liptovského múzea v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) na tvorivú dielňu pre verejnosť z cyklu Múzeum pre seniorov, ktorá sa z technických príčin miesto pondelka 8.4. uskutočné v piatok 5.4. 2019 v obvyklom čase – od 9:00 -11:00 hod.

V pondelok 1.4. 2019 sme recyklovali novinový papier, z ktorého  pomocou skrútených  ruličiek vznikali zaujímavé zápichy do kvetináčov. Niektoré  dámy pracovali aj s iným materiálom – špagátom, vlnou textilom, saténovými stuhami, vyšívacími niťami a podobne, z ktorého tvorili veľkonočné a jarné dekorácie.  Pri dobrej kávičke a koláčikoch, ktoré opäť priniesla  pani Janka, nám práca  išla pekne „od ruky“ .(Takéto pekné sladké zvyky by si mohla zachovať aj naďalej).

V piatok  5.4.2019 budeme pracovať s farebným  papierom – z ktorého pomocou quillingovej techniky budeme opäť zdobiť vajíčka alebo obrázky či pohľadnice.

Potrebujeme farebné papierové prúžky (cca 0,3-0,5 mm široké, nožnice, štetec, disperzné lepidlo, drevenú špajdlu, nožnice,  polystyrénové alebo vyfúknuté vajíčko, potravinársku fóliu.a špendlíky.

Tešíme sa na všetkých, ktorí si nájdu čas a chcú kreatívne stráviť príjemné dopoludnie v múzeu.

Vítaný je každý, bez rozdielu veku.

Foto: z archívu LMR             TD MpS – Veľkonočné variácie -paplet 1.4.2019