TS – TD MpS – Valentínske špagátové dekorácie – piatok 14.2.2020

Usporiadateľ:           Žilinský samosprávny kraj Liptovské múzeum v Ružomberku
Dátum podujatia :    piatok  14.2. 2020
Miesto konania:       Liptovské múzeum v Ružomberku

Pozývame Vás a všetkých záujemcov o kreatívne tvorenie do  Liptovského múzea v Ružomberku na ďalšiu valentínsku tvorivú dielňu pre verejnosť z cyklu Múzeum pre seniorov, ktorá  je z technických príčin presunutá z pondelka 17.2. na piatok 14.2. 2020 v obvyklom čase, t.j. od 9:00 do 11:00 hodiny.

Budeme pokračovať s valentínskymi dekoráciami, ktoré sme začali už na tvorivej dielni 10.2.2020, kedy sme z moosgummi vyrábali srdiečka a pomocou rôzneho materiálu  (pedig, vlna, špagát, textil,…) a výtvarných techník (vyšívanie, pletenie, tkanie, háčkovanie, šitie, drôtovanie, ….) zhotovovali  veľkonočné vajíčka či iné drobnosti a úžitkové alebo dekoračné  predmety. Dámy, ktoré sa tu opäť zišli, prišli z miest a dedín okresu Ružomberok, Liptovský Mikuláš a Žilina.

V piatok 14.2. 2020 si zo špagátui vyrobíme dekoračné šrdiečko na dvere, na zhotovenie ktorého budeme potrebovať: kartón, ceruzku, nožnice, rezací nôž,  obojstrannú pásku, špagát, jutu + kúsok filcu, silikónové lepidlo, tavnú pištoľ a na dozdobenie  perličky, kvietky, korálky….

Veríme, že Vás naša ponuka zaujala a prídete medzi nás. Vítaný je každý, kto má čas a chuť stráviť  príjemné kreatívne dopoludnie v múzeu.

Foto: z archívu LMR                              KvM – Valentínky – 10.2.2020