TS – TD MpS – Šité tekvičky – 21.9.2020

Liptovské múzeum v Ružomberku
Dátum podujatia :     pondelok  21.9. 2020
Miesto konania:        Liptovské múzeum v Ružomberku

Pozývame Vás a všetkých záujemcov do Liptovského múzea v Ružomberku – v pondelok 21.9. 2020 od 9:00-11:00 hodiny – na tvorivú dielňu pre verejnosť z cyklu Múzeum pre seniorov , kde sa zameriame na jesenné dekorácie .

Na zhotovenie netradičných pekných látkových tekvičiek  budeme potrebovať:
pomarančovú, zelenú, žltú a hnedú látku (z trička) –  kruh Ø cca 40 cm, 3 dcl kompótovú fľašu, duté vlákno (vatu, vatelín – na výplň), ihlu, nožnice, hnedú (tmavú) niť, tavnú pištoľ, gombíky (na oči), umelé kvietky, lístky na ozdobu klobúka, špagát na ruky (20 cm), tenkú stužku na mašličku pod hrdlo (10 cm), CD (alebo kruh z  kartónu).

Tešíme sa na všetkých,  ktorí majú záujem o naše tvorenie v múzeu.

Veríme, že si nájdete čas a prídete medzi nás spoločne stráviť príjemné kreatívne dopoludnie  v múzeu.

V pondelok 14.9.2020 sme pokračovali v práci s drôtom pri šití dekoračných motýlikov, zápichov a levanduľových vankúšikov.

Foto : z archívu LMR                        KvM – Drôtovanie – motýľ – 14.9.2020