TS – TD MpS – Pedigovanie – 27.1.2020

Názov podujatia :      PEDIGOVANIE – tvorivá dielňa  z cyklu Múzeum pre seniorov
Usporiadateľ:            Žilinský samosprávny kraj Liptovské múzeum v Ružomberku
Dátum podujatia :     pondelok  27.1. 2020
Miesto konania:        Liptovské múzeum v Ružomberku

Pozývame Vás a všetkých záujemcov o kreatívne tvorenie do  Liptovského múzea v Ružomberku na druhú tohtoročnú tvorivú dielňu pre verejnosť z cyklu Múzeum pre seniorov.

Hoci len nedávno skončili Vianoce, ani sa nenazdáme, bude tu Veľká noc, preto na poslednej tvorivej dielni  20.1.2020 sme začali s prípravou na tieto sviatky. Zo zvyškov látok sme šili dekoračné sliepočky , dámy  z plastových  lyžičiek, vatovývh tyčiniek, plechoviek, či z papierových ruličiek  zhotovili rôzne zaujímavé recy veci.

V pondelok 27.1. 2020 budeme znovu po istom čase pracovať s pedigom, z ktorého si upletieme košíček na veľkonočné vajíčka. Je potrebné priniesť si pedig (2,25 mm a 1,5 mm), šénu,  kliešte (nožnice), nádobu na vodu (lavór), šidlo (ihlicu),  dno košíka z preglejky  s navŕtanými dierkami (nepárny počet),  uterák,  korálky s väčšou dierkou,  ozdobnú stuhu, …

Na ďalšom kreatívnom stretnutí, ktoré (z technických príčin miesto pondelka 3.2. 2020 ) bude v utorok 4.2. 2020 v obvyklom čase – t.j. od 9:00 -11:00 hodiny, plánujeme pedigom  opletať polystyrénové veľkonočné  vajíčka .

Veríme, že Vás naša ponuka aktivít zaujala a prídete medzi nás.  Tešíme sa na všetkých, ktorí majú čas a chuť stráviť príjemné tvorivé dopoludnie v múzeu.

Fotogaléria: 20.1.2020