TS : TD-MpS – Jarné tvorenie – 25.2.2019

Liptovské múzeum v Ružomberku
Dátum podujatia :          pondelok 25.2. 2019
Miesto konania:             Liptovské múzeum v Ružomberku

Pozývame Vás a všetkých záujemcov do Liptovského múzea v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) na ďalšiu tvorivú dielňu pre verejnosť z cyklu Múzeum pre seniorov, ktorá sa uskutoční  v pondelok  25.2. 2019 v obvyklom čase, t.j. od 9.00 do 11.00 hodiny.

Budeme pokračovať v zhotovovaní jarných a veľkonočných dekorácií a ozdôb. Podľa vlastného výberu účastníkov si zhotovíme venček na dvere upletený z papierových ruličiek, ktorý môžeme doplniť  kvetmi z moosgumi či foamiranu, prípadne  použiť vlastné ozdobné prvky a fantáziu.  Alebo pomocou špagátu si vyzdobíme veľkonočné vajíčko či vázu na kyticu foamiranových tulipánov.  Fantázia a nové nápady sú vždy vítané.  Na tvorenie vybranej  aktivity budeme potrebovať: polystyrénové vajíčko, špagát, silikónové a disperzné lepidlo, farebnú moosgummi, sekundové lepidlo, nožnice drôt, papierové ruličky, valec (obal z laku na vlasy) stužka, umelé kvety a rôzne dekorácie…

Na poslednom „Kreatívne v múzeu“  18.2.2019 sa vystriedalo niekoľko techník  s použitím rôzneho materiálu  (vajíčka maľované, kanzashi, falošný patchwork… , pletenie, šitie, recy veci, práca s foamiranom a moosgummou….

V pondelok 25.2.2019 sa tešíme na všetkých, ktorí majú záujem, čas a chuť kreatívne stráviť v múzeu príjemné dopoludnie.

Nasledujúca tvorivá dielňa z cyklu Kreatívne v múzeu“ bude z technických príčin  presunutá z pondelka 4.3.2019 na stredu 6.3.2019  v obvyklom čase – t.j. od 9.00 – 11.00 hod.

Foto: z archívu LMR                   KvM – Kanzashi – veĺkonočné vajíčka – 18.2.2019