TS – TD MpS – Jarné pedigovanie – 29.4.2019

Pozývame Vás a všetkých záujemcov do Liptovského múzea v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) na ďalšiu tvorivú dielňu pre verejnosť z cyklu Múzeum pre seniorov, ktorá sa uskutoční v pondelok  29.4. 2019 v obvyklom čase – od 9:00 -11:00 hod.

Po poslednej veľkonočnej  tvorivej dielni 15.4. 2019, na ktorej sme zhotovovali veĺkonočné dekorácie, háčkovali, vyšívali a  z prútia plietli veľkonočné korbáče, vraciame sa opäť k pleteniu – ale z pedigu, z ktorého vyrobíme krásne košíčky. Je potrebné priniesť si pomôcky a materiál: pedig (2,25 mm prípadne aj 1,5 mm), šénu,  kliešte, nádobu na vodu, šidlo,  uterák,  dno košíka z preglejky  s navŕtanými dierkami, štipce na prádlo, korálky s väčšou dierkou, prípadne ozdobnú stuhu alebo drobnú dekoráciu.

V prípade záujmu si môžeme ešte urobiť hračku – maličkého lietajúceho motýlika, ktorý po otvorení knihy alebo pohľadnice, kde bol vložený, vyletí do povetria.

Na jeho výrobu potrebujeme tenký farebný papier, ceruzku, nožnice, lepidlo, tenký ale pevný drôt a gumičku.

Tešíme sa na všetkých, ktorí majú čas a chuť stráviť príjemné tvorivé dopoludnie v múzeu.

Foto: z archívu LMR –                          TD MpS – Veľkonočné všeličo – 15.4.2019