TS – MpS – Vianočný recy medailón + oblátky- videozáznam cez FB LMR- 7.12.2020

Liptovské múzeum v Ružomberku pozýva všetkých záujemcov o kreatívnu tvorbu na ďalšiu predvianočnú pondelkovú tvorivú dielňu z cyklu Múzeum pre seniorov, ktorú budete mať možnosť sledovať z videozáznamu na facebookovej stránke Liptovského múzea v sekcii videá  v pondelok 7.12. 2020.

Vianočnou tematikou, ktorú sme začali minulý týždeň,  budeme pokračovať aj naďalej .Ako sme uviedli v predchádzajúcom videozázname, zhotovíme si vianočný medailón využitím dna z dvoch nápojových  plechoviek.  Na vyrobenie netradičnej ozdoby budeme potrebovať kanavu , prípadne panamu s vyšitým vianočným motívom, 2 nápojové plechovky, nožnice, obojstrannú lepiacu pásku, tyčinkové lepidlo PRITT, tavnú pištoľ (silikónové lepidlo) a tenkú ozdobnú stuhu.

V prezentácii o vianočných zvykoch na Liptove bude pokračovať pracovníčka Národopisného múzea v Liptovskom Hrádku – Bc. Martina Mesiarová. V jej podaní uvidíme aj praktickú ukážku pečenia vianočných oblátok, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou štedrovečerného stola  v každej domácnosti.

O pokračovaní tradičných a zaužívaných pondelkových kreatívnych podujatí či už verejných, alebo vo forme internetového priameho prenosu, prípadne  zo záznamu, vás budeme    informovať prostredníctvom médií,  mailov a web stránky Liptovského múzea.

Veríme, že pripravované podujatia Vás oslovia a zaujmú.