TS – MpS – Vianočné ozdoby z moosgummi – 17.12.2018

Názov podujatia :                  VIANOČNÉ GULE Z MOOSGUMMI Múzeum pre seniorov
Usporiadateľ:                         Žilinský samosprávny kraj Liptovské múzeum v Ružomberku
Dátum podujatia :                  pondelok 17.12. 2018
Miesto konania:                    Liptovské múzeum v Ružomberku

Pozývame Vás a všetkých záujemcov do Liptovského  múzea v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) v pondelok 17.12. 2018 na posledné tohtoročné vianočné Múzeum pre seniorov. Je to ďalšie z podujatí, ktorými sa Liptovské múzeum zapojilo do Ružomberského adventného kalendára 2018.

Keďže už od novembra sme sa na tvorivých dielňach  pre verejnosť  venovali tvoreniu a výrobe vianočných dekorácií , tak aj toto pondelkové kreatívne stretnutie bude dýchať vianočnou atmosférou pri zhotovovaní vianočných gúľ, na výrobu ktorých použijeme farebnú moosgummi alebo foamiran.

Je potrebné priniesť si  farebnú trblietavú moosgummi alebo foamiran,  kružidlo, nožnice, tavnú pištoľ s náplňami, farebnú niť a na dozdobenie korálky, prípadne štras, krajku alebo čipku, ozdobnú guličkovú retiazku a podobne.

Veríme, že si napriek predvianočnému zhonu  nájdete čas a prídete do múzea . Vítaný je každý, kto má chuť príjemne stráviť kreatívne dopoludnie.

Foto: z archívu LMR                       KvM – Zvončeky z papiera a z pedigu – 10.12.2018