TS – MpS – v piatok 2.11. a v utorok 6.11.2018

Názov podujatia :               PLSTENÉ OZDOBY
                                          + KANZASHI VIANOČNÉ OZDOBY Múzeum pre seniorov
Usporiadateľ:                     Žilinský samosprávny kraj
                                           Liptovské múzeum v Ružomberku
Dátum podujatia :              piatok 2.11.2018 + utorok 6.11. 2018             
Miesto konania:                 Liptovské múzeum v Ružomberku

V pondelok 29.10.2018 sa v Liptovskom múzeu v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) opäť zišli záujemkyne o kreatívne podujatie – z okresu Ružomberok, Liptovský Mikuláš a Dolný Kubín.
Náplňou tvorivej dielne bola práca s moosgummou pri zhotovení vianočnej dekoračnej postavičky a tiež vyšívanie na drevenú podložku.

Z iniciatívy zúčastnených  a po vzájomnej dohode bude tento týždeň mimoriadne ešte jedno kreatívne Múzeum pre seniorov – a to v piatok 2.11.2018 – v obvyklom čase, t.j. od 9:00-11:.00 hod.
Budeme sa zaoberať suchým plstením  a zhotovovaním vianočných dekorácií na stromček. Je potrebné priniesť si pomôcky a materiál: farebnú vlnu (rúno), ihlu na plstenie, molitanovú podložku, polystyrénový zvonček 10 cm, drôt a drobné  ozdoby.

Nasledujúce pondelkové stretnutie, pôvodne plánované na 5.11. sa z technických príčin prekladá na utorok 6.11.2018 kedy budeme pokračovať vo výrobe vianočných dekorácií. Technikou kanzashi si z textinej stuhy vyrobíme  ozdoby na vianočný stromček. Na to potrebujeme polystyrénovú guľu alebo srdiečko, nožnice, ihlu, niť, farebné stuhy (1-1,5 -2,5 cm, 4 cm, 5 cm), zapaľovač, tavnú pištoľ, kvietky, ozdobné gombíky, korálky, špendlíky, prípadne aj špagát a čipku.

Veríme, že sa naše kreatívne podujatia páčia a že sa dostali  do povedomia ľudí za hranice okresu Ružomberok – o čom svedčí aj fakt, že ich múzeum pravidelne organizuje už niekoľko rokov a za tento čas ich navštívili záujemkyne z  okresov – Liptovský Mikuláš, Dolný Kubín , Žilina, ba prišli aj z Martina , z Popradu či z ďalekých Michaloviec.

Tešíme sa na všetkých, ktorí majú čas a chuť tvorivo stráviť v múzeu príjemné dopoludnie. Vítaný je každý – bez ohľadu na vek.

Foto: z archívu LMR         MpS – Vianočné dekorácie-anjelka + vločka -29.10.2018