TS – MpS- Špagátovanie – 17.8.2020

Názov podujatia :       ŠPAGÁTOVANIE – tvorivá dielňa z cyklu Múzeum pre seniorov
Usporiadateľ:             Žilinský samosprávny kraj Liptovské múzeum v Ružomberku
Dátum podujatia :       pondelok  17.8. 2020
Miesto konania:          Liptovské múzeum v Ružomberku

Pozývame Vás a všetkých záujemcov o kreatívne tvorenie do Liptovského múzea na ďalšiu zo série tvorivých dielní pre verejnosť z cyklu Múzeum pre seniorov.

Nasledujúce dve stretnutia 17.8. a  24.8. 2020 budú tematicky zamerané na špagát. Keďže práca so špagátom je veľmi zaujímavá a mnohé výrobky a dekorácie z neho sú netradičné, originálne ale aj vkusné, preto sa k tejto technike po čase opäť vraciame.

V pondelok 17.8.2020 v obvyklom čase od 9:00 do 11:00 hodiny začneme zhotovovať špagátovú misku alebo šperkovničku či vázu prípadne dekoračnú postavičku. Podľa vlastného výberu aktivity je potrebné priniesť si materiál a pomocky: špagát, euroobal, ceruzku, nožnice, pravítko, silikónové lepidlo, disperzné lepidlo, štetec, tavnú pištoľ, potravinársku fóliu, misku, sklenenú fľašu na vázu,  umelú fľašku, kartón a jutu  na postavičku a na ozdobu  podľa uváženia – farebný filc, krajku, tenkú stužku, väčšie a menšie korálky, perličky, umelé kvietky, …. .

Naposledy 10.8. sme pracovali s nylonom, z ktorého sme šili pančucháčikov, labute, niektoré dámy používali na prácu pedig, foamiran alebo pokračovali vo vyšívaní či pedigovaní.

Veríme, že Vás naša ponuka oslovila a prídete medzi nás. Vítaný je každý – bez ohľadu na vek, kto má čas a chuť stráviť v múzeu príjemné tvorivé dopoludnie. V tomto prázdninovom čase si môžete vziať na pomoc aj svoje deti či vnúčatá.

Foto: z archívu LMR KvM – Pančucháčik – bábika zo siloniek -10.8.2020