TS – MpS – Recy veci – váza, kvetináčik – 19.4.2018

Názov podujatia :                      RECY VECY – VÁZA, KVETINÁČIK 
                                                  Múzeum pre seniorov
Dátum podujatia :                     19.4. 2018             od    9.00 – 11.00  hod.
Usporiadateľ:                            Žilinský samosprávny kraj Liptovské múzeum v Ružomberku
Miesto konania:                        Liptovské múzeum v Ružomberku

 V pondelok 16.4.2018 v Liptovskom múzeu v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti  Žilinského samosprávneho kraja) sme sa na tvorivej dielni zaoberali recyklovaním a zhotovili sme rámik zdobený vajíčkovými škrupinami s technikou decoupage.

Z technických príčin sa nasledujúce kreatívne stretnutie Múzeum pre seniorov z pondelka 25.4. prekladá na štvrtok 19.4. 2018. Nakoľko tvorivá dielňa pre verejnosť bude jednou z aktivít podujatia EKOLOGICKÝ DEŇ V MÚZEU, tak budeme opäť recyklovať. Z prázdnych a nepotrebných fliaš, plechoviek, kartónu, vaječných škrupín, vlny a iného materiálu vyrobíme zaujímavé vázy, dózy, ktoré môžu poslúžiť v domácnosti, alebo aj ako darček.

Na vázu budeme potrebovať fľašu alebo plechovku, plochý štetec, disperzné lepidlo, biele prípadne aj hnedé vaječné škrupiny, (drobný papierový odpad z hrebeňovky či zo skartovačky), bielu akrylovú farbu alebo biely spray,  farebný viacvrstvový servítok s kvetinovým motívom  na decoupage a nožnice.

V prípade záujmu si môžeme vyrobiť aj dekoračnú kvetináčikovú postavičku, ktorú môžeme použiť na drobné kvety či bylinky. Na výrobu kvetináčikového chlapčeka potrebujeme  hlinené kvetináčiky (na ruky a nohy 4 ks maličké  kvetináčiky č.2 , na hlavu použijeme 1 väčší č. 5 a na bruško kvetináčik č. 8 alebo č.10.),  tavnú pištoľ, akrylové farby, hrubší štetec na maľovanie a tenký štetec (fixu) na oči, voskové farby, chlpatý drotik a kliešte alebo nožnice.

Tešíme sa na všetkých – aj na nových záujemcov. Vítaný je každý, bez ohľadu na vek, kto má čas a chuť stráviť príjemné dopoludnie v múzeu.

Foto: z archívu LMR                   KvM – Škrupinový rámik – 16.4.2018