TS – MpS – 29.10.2018

Pozývame Vás  do Liptovského múzea v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) na pokračovanie kreatívneho podujatia z cyklu Múzeum pre seniorov.Nakoľko na minulých stretnutiach sme sa venovali jesennému tvoreniu a naposledy (v pondelok 22.10.) sme zhotovovali dekoračnú tekvičku z moosgummi, od teraz sa začneme pripravovať na zimné a vianočné obdobie.

V pondelok 29.10.2018 v obvyklom čase – t.j. od 9.00 -11.00 hod. si vyrobíme dekoračnú postavičku  anjelika  a vyšijeme si drevenú vločku na  vianočný stromček.

Je potrebné priniesť si pomôcky a materiál.

Na anjelika potrebujeme  farebnú moosgummi (bielu na krídla, telovú na tvár a ruky, na šatôčky fialovú, prípadne inú), sekundové lepidlo, polystyrénovú guľu (Ø 6,00 cm), žehličku, drevenú špajdlu, akrylové farby (popisovače – čierny, červený), štetec, olejové pastely (roztierateľné voskovky), nožnice, tavnú pištoľ + náplne, orezávací nôž, vatelínovú výplň (vatu), fľašu 20 cm (z džusu Relax), vlnu na vlasy, stuhu, čipku, ozdoby do vlasov.

Na drevené vločky nám treba  ihla na vyšívanie, nožnice, farebné mulinky na vyšívanie a drevené výrezy na vyšívanie, ktoré si záujemcovia môžu zakúpiť u lektorky v múzeu.

Veríme že si nájdete čas a prídete do Liptovského múzea stráviť príjemné tvorivé dopoludnie. Vítaný je každý, bez ohľadu na vek.

Foto: z archívu LMR                         KvM – Dekoračná tekvička – 22.10.2018