TS – MpS – 27.7.2020 – Dekoračné drobnosti zdobené nylonom

Názov podujatia : LOPÁRIK PANČUCHÁČIK – tvorivá dielňa z cyklu Múzeum pre seniorov
Usporiadateľ: Žilinský samosprávny kraj Liptovské múzeum v Ružomberku
Dátum podujatia : pondelok 27.7. 2020
Miesto konania: Liptovské múzeum v Ružomberku

V pondelok 20.7.2020  sa v Liptovskom múzeu v Ružomberku opäť zišli kreatívne dámy na ručných prácach v rámci tvorivej dielni pre verejnosť. Niektoré z nich s zaoberali klasickou výšivkou či pokračovali vo vyšívaní stuhami, háčkovali, špagátovali, pedigovali a pracovali s drôtom a nylonom pri výrobe dekoračnej labute.

Na nasledujúcom stretnutí v pondelok 27.7.2020 v obvyklom čase – od 9.00 – 11.00 hod. budeme opät používať nylonové silonky , pomocou ktorých si vyzdobíme varešky či lopáriky,

Je potrebné priniesť si  silonky, výplň, ihlu, niť, nožnice, látku, stužku drôt, vlnu, lopárik  alebo varešku, tavnú pištoľ a lepidlo, fixy, žmurkacie oči, umelé riasy, rúž alebo červenú kriedu, lienku či iné drobné ozdoby .

Tešíme sa na všetkých, ktorí majú čas a chuť stráviť príjemné tvorivé dopoludnie v múzeu. Mamky či staré mamky si môžu priviesť na pomoc aj svoje deti a vnúčatá.

Vítaný je každý.

Foto: z archívu LMR             KvM – Nylonové recy veci – 20.7.2020