TS – KvM – Vyšívané stuhami – 12.2.2018

Názov podujatia :              VYŠÍVANÉ STUHAMI
                                         Kreatívne v múzeu
Usporiadateľ:                    Žilinský samosprávny kraj
                                         Liptovské múzeum v Ružomberku
Dátum podujatia :             12.2. 2018       od 9.00 – 11.00 hod.
Miesto konania:                Liptovské múzeum v Ružomberku

 Liptovské múzeum v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) pozýva všetkých záujemcov na tvorivú dielňu pre verejnosť  z cyklu Kreatívne v múzeu – v pondelok 12.2. 2018 – od 9.00 do 11.00. hodiny.
Budeme sa zaoberať technikou vyšívania so stužkami. Je potrebné priniesť si pomôcky a materiál: – látku na vyšívanie (napr. Kanavu alebo Panamu),  tupú prípadne ostrú ihlu  s veľkým očkom, farebné stuhy na vyšívanie široké  0,5 cm – až 2,00 cm,  farebné nite na vyšívanie (Perlovka, Mulinka) vo farbách stúh, tenkú ihlicu (ako pomôcku na zväčšovanie dierok),  drevený rámik na vyšívanie,  nožnice, zapaľovač, papier na predkreslenie, kopírovací papier na skopírovanie nakresleného obrázka a mäkkú ceruzku. 

Ďalšie kreatívne podujatie  z cyklu Múzeum pre seniorov, pôvodne plánované na pondelok  19.2.2018 sa z technických príčin bude realizovať v utorok 20.2. 2018 v obvyklom čase, kedy budeme vyrábať veĺkonočné ozdoby a dekorácie s použitím  moosgummi,   foamiranu a iných materiálov.

V pondelok 5.2.2018 sme pokračovali vo vyrábaní  dekoračných a darčekových krabičiek .

Veríme, že Vás ponuka našich aktivít zaujala a prídete medzi nás.  Tešíme sa na všetkých , bez ohľadu na vek, kto má čas a chuť tvorivo strávit  dopoludnie v múzeu.

Foto: z archívu LMR                             MpS – Krabičky – 5.2.2018