TS – KvM – Vianočný svietnik – utorok 17.12.2019

Názov podujatia :        VIANOČNÝ SVIETNIK Kreatívne v múzeu
Usporiadateľ:              Žilinský samosprávny kraj Liptovské múzeum v Ružomberku
Dátum podujatia :       utorok  17.12. 2019               od 9.00 – 11.00 hod

Pozývame Vás do Liptovského múzea v Ružomberku na ďalšiu vianočnú tvorivú dielňu pre verejnosť z cyklu Kreatívne v múzeu, ktorou sa múzeum zapojilo do aktivít v rámci Ružomberského adventného kalendára 2019.

Z technických príčin je opät presunutá (z pôvodne plánovaného pondelka 16.12.) na utorok 17.12. 2019 v obvyklom čase – t.j. od 9.00 – 11.00 hod.

Nakoľko táto tvorivá dielňa je posledná pred Vianocami a na minulom stretnutí (10.12.) sme vyrábali vianočné figurky, ozdoby, gule a iné drobné dekorácie, v utorok si z pohára zhotovíme  svietnik na sviatočný vianočný stôl.

Na jeho výrobu potrebujeme 1 vínový pohár na stopke, tavnú pištoľ, ihličie (živé alebo umelé), sviečku, nožnice, a rôzne drobné ozdoby  (šišky, orechy, pistácie, drobné vianočné gule, korálky, stužky,.. a pod. ) podľa vlastnej fantázie.

Veríme, že si nájdete čas a prídete medzi nás vychutnať si príjemnú tvorivú atmosféru  blížiacich sa n ajkrajších sviatkov v roku.

Všetci ste srdečne vítaní.

Foto: z archívu LMR                         TD MpS – Vianočné figurky – 10.12.2019