TS – KvM Veľká noc, recy veci 24.2. 2020

Názov podujatia :        VEĽKÁ NOC, RECY VECI
                                    Kreatívne v múzeu – Starká, idem s tebou
Usporiadateľ:               Žilinský samosprávny kraj Liptovské múzeum v Ružomberku
Dátum podujatia :        24.2. 2020               od 9.00 – 11.00 hod
Miesto konania:           Liptovské múzeum v Ružomberku

V pondelok 24.2.2020 sa v Liptovskom múzeu v Ružomberku uskutoční prvá z prázdninových z aktivít  – a zároveň tradičná pondelková tvorivá dielňa pre verejnosť z cyklu Kreatívne v múzeu s tematikou Veľkej noci a recy veci. Je určená nielen dospelým, ale aj ich prázdninujúcim  deťom a vnúčatám.

Pomocou  papierových  novinových ruličiek a kartonu si deti zhotovia  veľkonočného zajka (ako zápich do kvetináča), alebo budú pomáhať  pri práci svojim starkým.  Dospelí si z krepového papiera alebo textilu či foamiranu urobia kvety, prípadne celú kytičku , alebo sa zamerajú na veľkonočné vajíčka a dekorácie či iné výtvarné techniky  a pracovné činnosti podľa vlastného uváženia. Podľa toho je potrebné prinisť si pomôcky a materiál.

Na kvety a zápich potrebujeme : nožnice, lepidlo (silikónové, disperzné, pevné), tavnú pištoľ, hrubý krepový papier, floristickú pásku, drevenúšpajdlu, červenú a zelenú  látku, výplň, ihlu, niť, jutu na kvetináč novinové ruličky,  kartón, čiernu fixu.

Tešíme sa na všetkých, ktorí majú čas a chuť tvorivo stráviť príjemné dopoludnie v múzeu.

Na poslednom stretnutí 14.2.2020 sme pomocou  špagátu  a kartonu vyrábali valentínske srdiečkové dekorácie na dvere,  háčkovali, plietli, vyšívali …

Foto: z archívu LMR             TD MpS – Valentínky – 14.2.2020