TS – KvM – Šúpolienky – 12.8.2019

Pozývame Vás do Liptovského múzea v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) na obvyklú pondelkovú tvorivú dielňu pre verejnosť z  cyklu Kreatívne v múzeu.

Nakoľko momentálne v obchodoch je možné kúpiť si klasy kukurice na varenie, využijeme túto možnosť a tvorivú dielňu budeme orientovať na prácu so šúpolím, z ktorého si zhotovíme malé dekoračné postavičky.

Budeme potrebovať: listy  z asi 2-3 kukuričných klasov (šúpolie), na vlásky použijeme kukuričné vlasy (vlnu, konopä, kokosové vlákno), drôt, nite (Perlovku), nožnice, úzku stužku alebo kúsky farebnej látky na ozdobu, polystyrénové guľôčky na hlavičku (vatu), disperzné lepidlo (Wurstol), drevenú špajdlu a  uterák.

Tešíme sa na všetkých, ktorí majú čas a chuť príjemne a kreatívne stráviť dopoludnie v múzeu. Vítaný je každý, bez ohľadu na vek.

Naposledy 5.8.2019 sme na tvorivej dielni pre verejnosť pracovali s rôznym materiálom a technikami – pletenie z pedigu a z papiera, vyšívanie na Kanave a drevených výrezoch, pletenie, špagátovanie,…

Foto: z archívu LMR                   TD MpS – Pedigový zvonček+ krabička 5.8.2019