TS – KvM –
Šité drobnosti – 20.1.2020

Pozývame Vás a všetkých záujemcov o kreatívne tvorenie do Liptovského múzea v Ružomberku na prvú tvorivú dielňu pre verejnosť z cyklu Kreatívne v múzeu.

V pondelok 20.1. 2020 sa zameriame na šité drobné dekorácie , ktoré v závislosti od veľkosti sa môžu použiť ako vankúš, hračka alebo ako dekorácia na veľkonočnú výzdobu. Na zhotovenie budeme potrebovať: farebnú látku, malý ručný šijací stroj (kto ho nemá, tak ihlu a niť), nožnice, červenú vlnu, vatelínovú výplň , žmurkacie oči alebo gombíky a kúsok červeného filcu.

Naposledy (v pondelok 13.1. 2020) sme si v múzeu zopakovali techniku suché plstenie a vyšívanie niťami na plastovej či textilnej Kanave.

Nasledujúce dve tvorivé dielne pre verejnosť z cyklu Múzeum pre seniorov plánujeme v pondelok 27.1. 2020.

Februárové kreatívne stretnutie sa z technických príčin miesto pôvodne plánovaného pondelka 3.2. 2020 uskutoční v utorok 4.2. 2020.

Tešíme sa na všetkých, ktorí majú čas a chuť prísť medzi nás a tvorivo stráviť príjemné dopoludnie v múzeu.

Vítaný je každý, bez ohľadu na vek.

Foto: z archívu LMR TD – MpS – Plstenie – 13.1.2020