TS – KvM – Pergamano 20.2.2017

Liptovské múzeum v Ružomberku (organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja) pozýva všetkých záujemcov o pondelkové podujatia v múzeu na ďalšiu tvorivú dielňu pre verejnosť z cyklu KREATÍVNE V MÚZEU.

V pondelok 20.2.2017 v obvyklom čase, t.j od 9.00 hodiny sa naučíme novú techniku tzv. PERGAMANO, na ktorú budeme potrebovať pauzovací papier, farebný papier, obrázkový servítok, disperzné lepidlo, vytlačovaciu tyčinku alebo tenký háčik na háčkovanie, veľký špendlík s umelou hlavičkou alebo kružidlo, bielu pastelku, bielu liehovú fixu, mäkkú podložku (napr. podložku pod počítačovú myš), pravítko, manikúrové nožničky. Ak chce niekto na pergamanový obrázok použiť aj servítkovú techniku, tak treba aj obrázkový servítok, disperzné lepidlo a štetec.

Na poslednom stretnutí v pondelok 13.2.2017 hneď v úvode si účastníčky počas odborného výkladu historika Liptovského múzea PhDr. Karola Dzuriaka pozreli expozíciu Život a dielo Andreja Hlinku a potom pri dobrom čaji a kávičke pokračovali v tvorivej dielni, na ktorej zo sutašky (soutache) šili zaujímavé šperky – netradičné brošne, prívesky, náhrdelníky.
Veríme, že rozmanitosť našich tém a aktivít Vás osloví a prídete medzi nás. Kreatívne stretnutia v Liptovskom múzeu v Ružomberku sa už niekoľko rokov konajú každý pondelok od 9:00 – 11:00 hodiny. Vítaný je každý, kto má čas a chuť tvorivo stráviť príjemné chvíle v múzeu.
Foto: z archívu LMR: MpS – 13.2.2017 – Šperkujeme zo sutašky

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Ulož [288.00 B]


Mgr. Ľubica Drusková
kultúrno-výchovný pracovník
Liptovské múzeum v Ružomberku
Š. N. Hýroša 10
034 50 Ružomberok
Tel.: 044/432 24 68, +421 907 847 232
E-mail: liptmuzeum@mail.t-com.sk, kultura.lmr@gmail.com
www.liptovskemuzeum.sk