TS – KvM – Pančucháčik – 10.8.2020

Liptovské múzeum v Ružomberku
Dátum podujatia :     10.8. 2020           od 9.00 – 11.00 hod
Miesto konania:        Liptovské múzeum v Ružomberku

V pondelok 3.8.2020 v Liptovskom múzeu na tvorivej dielni pre verejnosť sme zhotovovali malé vrecúškana bylinky  a pokračovali v šití Pančucháčikov zo siloniek, ktorými sme ozdobili vrecúška, varešky a lopáriky. Niektoré prítomné dámy sa venovali vyšívaniu a háčkovaniu.

Nasledujúce stretnutie bude opäť zamerané na recyklovanie siloniek a šitie pančucháčikových bábik, na ktoré je potrebné priniesť: si silonky, výplňihlu, niť, nožnice, látku, stužku, vlnu,  tavnú pištoľ,  žmurkacie oči, lepidlo, rúž, fixy, varešku,  drôt, kliešte, a na zdobenie fixy a rúž.

Nakoľko je čas prázdnin, mamky a starké si môžu vziať na pomoc svoje deti a vnúčatá. Vítaný je každý, kto má čas a chuť stráviť príjemné tvorivé dopoludnie v múzeu.

Tešíme sa na všetkých.

Foto: z archívu LMR                         TD MpS – Recy veci zo siloniek – 3.8.2020