TS- KvM – Kvety na venček – 28.10.2019

Pozývame Vás do Liptovského múzea v Ružomberku na tvorivú dielňu pre verejnosť z cyklu Kreatívne v múzeu, v pondelok 28.10.2019 v obvyklom čase – od 9.00 – 11.00. Opäť budeme vyrábať recy veci – teraz to budú dekoračné kartónové alebo prírodné kvety na jesenný venček.

Na výrobu kartónových ruží potrebujeme väčšie (30 ks) kartónové vložky od vajec, rezací či zalamovací nôž, nožnice, tavnú pištol, a na zalakovanie disperzné lepidlo (Wurstol, Duvilax alebo Herkules), štetec alebo kúsok špongie, prípadne na zafarbenie ešte akrylovú farbu.

Na zhotovenie prírodných listových ruží potrebujeme javorové listy, tenší drôt alebo špagát a tavnú pištoľ.

Na poslednej tvorivej dielni (21.10.2019) sme ešte zo štipcov zhotovovali dekoračné dózičky, podložku pod hrniec a servítniky..

Tešíme sa na ďalšie stretnutie. Vítaný je každý, kto má čas a chuť kreatívne stráviť príjemné dopoludnie v múzeu.

Foto: z archívu LMR TD MpS – Štipcovanie – 21.10.2019