TS – KvM – Adventný veniec + ozdoby – 2.12.2019

Usporiadateľ:             Žilinský samosprávny kraj
                                   Liptovské múzeum v Ružomberku
Dátum podujatia :     pondelok  2.12. 2019               od 9.00 – 11.00 hod

Pozývame Vás do Liptovského múzea v Ružomberku na prvú vianočnú tvorivú dielňu pre verejnosť z cyklu Kreatívne v múzeu, ktorou sa múzeum zapojilo do aktivít v rámci Ružomberského adventného kalendára 2019.

Na poslednom tvorivom stretnutí sme pokračovali v prípravách na Vianoce – zdobením doma upečenýách medovníkov cukrovou polevou či zhotovovaním vianočných dekorácií, gúľ a iných drobných predmetov .

V pondelok 2.12. 2019 v obvyklom čase – od 9.00 si z orechových škrupín urobíme ozdobný venček alebo  ozdoby na stromček. K tomu potrebujeme: tavnú pištoľ, nožnice, polystyrénový venček a na vyzdobenie  orechové a pistáciové škrupiny,  šišky, arašidy, lieskovce, špagát a rôzne ozdoby, kúsok ozdobnej látky, výplň, ihlu, a niť. Na čiapočku použijeme farebnú vlnu a kartónovú rolku z toaletného papiera.

Ďalšie dve tvorivé dielne z technických príčin budú presunuté z pondelka  9.12 a 16.12. na utorok 10.12. a utorok 17.12. 2019. Ďakujeme  za pochopenie.

Tešíme sa na všetkých, ktorí chcú stráviť príjemné tvorivé dopoludnie v múzeu.

Foto: z archívu LMR                                     TD – MpS – Zdobenie medovníkov – 25.11.2019