TS – KvM – Adventný venček – videozáznam cez FB LMR- 30.11.2020

Adventný venček

Milí priatelia kreativity a Liptovského múzea,

vzhľadom na súčasnú pandemickú situáciu a protipandemické opatrenia pondelkové tvorivé dielne v Liptovskom múzeu dočasne zmenili svoju podobu.

Chceme sa touto novou formou našej práce priblížiť širokej verejnosti, Vám pedagógom  a žiakom aj našim stálym priaznivcom.

Ústrednou témou najbližšieho stretnutia z takmer 12 rokov trvajúceho cyklu Múzeum pre seniorov a Kreatívne v múzeu bude nadchádzajúce obdobie adventu a Vianoc. Spestrením tvorivej dielne bude rozprávanie so zameraním na ľudové tradície a zvyky v Liptove, ktoré sa môže využiť v školách v rámci regionálnej výchovy. Bližšie o zvykoch v Liptove sa môžete dozvedieť priamo v Múzeu liptovskej dediny  v Pribyline, ktorú nám v prezentácii priblíži Bc. Martina Mesiarová, vedúca Národopisného múzea v Liptovskom Hrádku.

V hlavnej časti pondelkového dopoludnia vám šikovné a zručné dámy ukážu zhotovenie a zdobenie  jednoduchého a vkusného adventného venčeka, na ktorý budeme potrebovať polystyrénový venček, 15 m stuhy širokej 5 cm nastrihanej zúbkovanými nožnicami na štvorce (alebo jemnú látku v primeranom množstve  + zúbkované nožnice na textil), ihlicu, 4 ks sviečok  so stojančekom, vianočnú dekoráciu na výzdobu podľa vlastného výberu  (alebo červenú a zelenú moosgummi na výrobu vianočnej ruže + žehličku) ,   nožnice a tavnú pištoľ.

Priebeh najbližšej tvorivej dielne si môžete pozrieť zo záznamu v pondelok 30.11.2020 od 10.00 hodiny na facebookovej stránke Liptovského múzea v sekcii videá.

O pokračovaní tradičných a zaužívaných pondelkových kreatívnych podujatí či už verejných, alebo vo forme internetového priameho prenosu, prípadne  zo záznamu, vás budeme    informovať prostredníctvom médií,  mailov a web stránky Liptovského múzea.

Veríme, že pripravované podujatia Vás oslovia a zaujmú.