TS – Jarné prázdninové aktivity
v LMR

Názov podujatia :       JARNÉ PRÁZDNINOVÉ AKTIVITY V MÚZEU – vyhodnotenie
Usporiadateľ:              Žilinský samosprávny kraj Liptovské múzeum v Ružomberku
Dátum podujatia :       24.2. – 27.2. 2020
Miesto konania:          Liptovské múzeum v Ružomberku

Liptovské múzeum v Ružomberku pripravilo cez jarné prázdniny (od 24.2. do 27.2.2020) pre deti materských a základných škôl týždeň náučno-zábavných a kreatívnych podujatí.

Starká idem s tebou:

Mnohé deti trávia prázdniny s rodičmi alebo prarodičmi, preto nás teší, že v tomto voľnom čase zavítali aj do múzea a tradičné, dlhé roky známe podujatie Kreatívne v múzeu opäť privítalo kreatívne mamičky a starké so svojimi zručnými ratolesťami.

Mesto s ružou :

V utorok  25.2.2020 sa deti v múzeu od lektorky dozvedeli viac o Liptove, meste a histórii vzniku ružomberského erbu. Vypočuli si povesť o ružomberskej ruži od spisovateľa Milana Igora Chovana a následne si každý vymaľoval erb mesta.

Prechádzka zvieracou ríšou

V stredu 26.2.2020 malí aj veľkí návštevníci po prehliadke zvierat v zoologickej expozícii sa cez rozprávky a omaľovánky preniesli do zvieracej ríše a vlastnoručne či s pomocou rodičov si zhotovili papierovú rozprávkovú sovičku a slimáčika .

Ej, ale sme rúči chlpci

Na štvrtok 27.2.2020 historik múzea pripravil pre mladších aj starších školákov zaujímavé rozprávanie o Jánošíkovi a jeho zbojníckej družine, okorenené zaujímavými legendami a povesťami. Perličkou však bola ukážka originálu čiapky , ktorá je pripisovaná Jánošíkovi a ktorej omaľovánku si mohli deti vymaľovať.

V expozícii stredoveku mohli vyskúšať drevený dereš, vidieť a poťažkať valašku a iné historické zbrane, ktoré mohli vidieť aj na prezentačných ukážkach krátkych archívnych videí a fotografických záberov .

Všetky tvorivé dielne nadväzovali na predchádzajúcu tému programu – pre deti boli pripravené rôzne omaľovánky a papierové skladačky.

Nakoľko  toto podujatie sa stretlo s priaznivým ohlasom verejnosti, v podobných prázdninových aktivitách by Liptovské múzeum  chcelo pokračovať aj v budúcnosti.

Foto: z archívu LMR Jarné prázdninové aktivity – 24.-27.2.2020