Z ROZPRÁVKY DO POVESTI...- Múdry Maťko a blázni - MŠ sv. Lujzy – 17.4.224 – vyhodnotenie

Po piatakoch zo ZŠ Liptovský Ján v stredu 17.4.2024 prišli do Liptovského múzea v Ružomberku aj malí škôlkári z MŠ sv. Lujzy, aby sa zúčastnili prvého dielu programu Z ROZPRÁVKY DO POVESTI – s názvom Múdry Maťko a blázni.

2

Po úvodnom privítaní sme si všetci prezreli národopisnú expozíciu, kde sme mohli vidieť a dozvedieť sa, ako sa obliekali, ako pracovali a ako žili naši starí rodičia.

Potom v prednáškovej miestnosti sme si najskôr vypočuli pár rozprávok a povestí, ktoré boli ilustrované obrázkami v malej papierovej dioráme. Následne si deti podľa vlastného výberu vymaľovali kroj pre papierovú bábiku a omaĺovánky s témou počutých povestí. Nakoniec si všetci vlastnoručne vyskúšali výrobu masla v malej maselničke, ktoré potom, natreté na chlebíku, aj ochutnali.

Ďakujeme im za návštevu a tešíme sa na stretnutie pri ďalšom programe.