VYHODNOTENIE

Vzdelávací program -- Naše mesto, naša obec - MŠ Bystrická cesta -18.6.2024

20240618 093638

V utorok 18.6.2024 navštívili Liptovské múzeum v Ružomberku predškoláci z MŠ Bystrická cesta, aby sa zúčastnili vzdelávacieho programu NAŠE MESTO, NAŠA OBEC.

Najskôr sme všetci navštívili dve expozície – národopisnú a expozíciu venovanú dejinám mesta Ružomberok, kde sme si porozprávali o živote ľudí v meste a na dedine. Pomocou zbierkových predmetov, rôznych príkladov, obrázkov a povestí sme si vysvetlili, čo je to obec, čo všetko sa tu nachádza, aký je rozdiel medzi obcou a mestom a čo majú spoločné, čo obsahujú erby miest a obcí..., následne deti dostali niekoľko omaĺovánok - s erbom mesta Ružomberok a s voľným poľom na návrh vlastného erbu, s obrázkom typickej dediny a omaľovánku znázorňujúcu prácu na poli, ktoré si pekne vyfarbovali. Na záver sa všetci zahrali pexeso s obrázkami jednej liptovskej dediny.

Ďakujeme všetkým za návštevu a tešíme sa na nich, už ako prvákov v nasledujúcom školskom roku. Prajeme im príjemné prázdniny.