koralkovanie1V pondelok 20.11.2023 v Liptovskom múzeu v Ružomberku sme s tvorivými dámami na tvorivej dielni pre verejnosť pokračovali v korálkovaní. Teraz okrem šperkov sme z perličiek, drevených či sklenených korálok vyrábali pekné korálkové ozdoby na stromček.

Keďže Vianoce sa rýchlo blížia, v zhotovovaní vianočných ozdôb budeme pokračovať aj v pondelok 27.11.2023 v obvyklom čase – od 9:00 -11:30 hodiny.

Zopakujeme si, alebo sa naučíme pracovať s Moosgummou, z ktorej si zhotovíme netradičné a zaujímavé vianočné ozdoby na stromček. Na ich výrobu je potrebné si priniesť pomôcky a materiál: farebnú aj trblietavú penovú gumu Moosgummi + malé vianočné gule (alebo väčšie drevené korálky na hlavičky anjelikov), sekundové lepidlo, tavnú pištoľ, ihlu, niť, nožnice, drôt, ostrú drevenú špajdlu, kružidlo a na ozdobu drobné korálky, štras.

Tešíme sa na všetkých, ktorí majú čas a chuť stráviť príjemné tvorivé dopoludnie v múzeu.