Pozvánka na MÚZEUM PRE SENIOROV - 1.7.2024 Mokré a suché plstenie 2

V pondelok 24.6. 2024 v Liptovskom múzeu v Ružomberku na podujatí Kreatívne v múzeu sme sa s tvorivými dámami pod odborným vedením pani Naďky Mišíkovej z Uhorskej Vsi učili základy mokrého a suchého plstenia farbenej ovčej vlny.

1

Po dlhšom čase sme medzi sebou opäť privítali pani z Bánoviec nad Bebravou a tiež sa tu po čase znovu stretli 4 generácie – prababka, babka, vnučka a pravnučka z Dolného Lopašova pri Piešťanoch. Po zvládnutí základov mokrého aj suchého plstenia zapracovala fantázia, čoho výsledkom sú zaujímavé plstené drobnosti a dekorácie (drobné zvieratká, splstené mydlá, kvety, puzdro na mobil...). Niektoré záujemkyne sa venovali vlastnej činnosti a technikám – soutache, háčkovanie.

Náš program bol obohatený o rozprávanie o sprisahaní na Kamčatke a úteku Mórica Beňovského (1. časť) v podaní historika a odborného pracovníka Liptovského múzea, PhDr. Karola Dzuriaka.

plagát MpS plstenie 2 1.7.2024