prechadzka po lese1„PRECHÁDZKU PO LESE“ vo štvrtok 29.11.2023 v Liptovskom múzeu v Ružomberku absolvovali deti z Materskej školy Za dráhou.

Po krátkom zoznámení a oboznámení sa s prírodovednými expozíciami, sme spoločne s deťmi vstúpili do „rozprávkového lesa“, kde sme navštívili lesné zvieratká, povedali sme si, kde žijú, ako bývajú, čím sa živia, ktoré lesné plody a rastliny môžeme v lese nájsť…. k čomu sme využili aj niektoré hravé prvky, obrázky a samozrejme zbierkové predmety vystavené v expozícii. Prečítali sme si rozprávky o zvieratkách, o pyšnom strome, povedali sme si, ako vzniká les, ako sa treba v lese správať a ako môžeme v zime pomôcť zvieratkám, aby netrpeli hladom.

V tvorivej časti sme vymaľovávali krásnu stromovú omaľovánku. Pretože deti boli veľmi múdre, šikovné, poslušné a hravé, za odmenu dostali ďalšiu omaľovánku, kde boli zvieratká, o ktorých sa dozvedeli v rozprávke.

Ďakujeme im za návštevu a tešíme sa na stretnutie s nimi pri niektorom programe.