deti prechádzka lesom

V stredu 5.10. 2023 pricestovali do Liptovského múzea v Ružomberku žiaci zo ZŠ Sučany, aby sa so svojimi učiteľkami zúčastnili objednaného vzdelávacieho programu PRECHÁDZKA PO LESE – z ponuky Jeseň v múzeu.

Po krátkom privítaní sme s deťmi navštívili dve prírodovedné expozície. V botanickej časti sme si povedali čo je to les, ako vzniká, aké stromy, rastliny a plody tam môžeme nájsť. Formou riadeného rozhovoru, objektového a zážitkového učenia aj herných prvkov sme si vysvetlili proces vysadenia a rastu stromov, povedali sme si aj o lesnej škôlke a ukázali rôzne kroviny, rastliny, vetvičky, šišky a listy zo stromov, ktoré môžeme vidieť na prechádzke cestou do lesa. Nakoniec sme si vyrobili malé recy stromčeky.

deti prechadzka lesom2

V „rozprávkovom lese“ sa deti zoznámili s lesnými zvieratkami. Pomocou herných prvkov, obrázkov a hádaniek sa dozvedeli o ich živote. Vypočuli si zvieraciu rozprávku, vymaľovali si omaľovánku a pokúsili sa uhádnuť stopy zvierat. Nakoniec sa zahrali zvieracie pexeso. Rozlúčili sme sa peknou pesničkou.

Ďakujeme im za návštevu a tešíme sa na ďalšie stretnutie.