prechadzka lesom1Malí škôlkári z MŠ Bystrická cesta sa v Liptovskom múzeu v Ružomberku v utorok 17.10.2023 zúčastnili vzdelávacieho programu PRECHÁDZKA PO LESE v rámci ponuky Jeseň v múzeu.

Po prehliadke „rozprávkového lesa“ a jeho obyvateľov sme si porozprávali o tom, ako vzniká les, aké stromy, rastliny, plody a živočíchy môžeme v lese nájsť. O tom, že aj z malého semienka môže vyrásť veľká rastlina a že z maličkých stromčekov môže vzniknúť veľký les sme si vysvetlili pomocou rozprávky a niektorých vystavených exponátov.

Formou riadeného rozhovoru, objektového a zážitkového učenia a zážitkového čítania sme si vysvetlili proces vysadenia a rastu stromov, povedali sme si aj o lesnej škôlke a ukázali rôzne kroviny, rastliny, vetvičky, šišky a listy zo stromov, ktoré môžeme vidieť na prechádzke cestou do lesa. Niektoré plody lesa sme mali možnosť aj ohmatať.

Na záver sme vymaľovávali zaujímavú 3D omaľovánku na motívy vypočutej rozprávky.