VP – Podoby papiera – 5.3.2024

V utorok 5.3.2024 malí škôlkári z MŠ Bystrická cesta prišli do Liptovského múzea v Ružomberku na program PODOBY PAPIERA, kde sme si porozprávali o ručnej výrobe papiera v minulosti aj o použití ručného papiera. Pre lepšie zapamätanie si postupov nám názorne poslúžila pekná kreslená rozprávka o výrobe ručného papiera. Ukázali sme si aj súčasné vzorky rôznych druhov papiera a hádali sme, na čo sa ktorý papier používa a čo sa z neho vyrába.

9

Nakoľko o pár dní je tu sviatok všetkých žien, teda aj našich mamičiek aj učiteliek, v tvorivej časti programu sme pre ne vyrobili malý darček v podobe papierového kvetu. A keďže sa rýchlo blíži aj Veľká noc, recyklovaním kartónovej rolky a pomocou farebného papiera sme si vyrobili malé symbolické veľkonočné kuriatko.

Ďakujeme všetkým za návštevu a tešíme sa na ďalšie stretnutie pri iných podujatiach.