na dedine po zotmeni 1V stredu 27.9. a vo štvrtok 28.9.2023 v Liptovskom múzeu v Ružomberku sa škôlkári zo Súkromnej Materskej školy v Ružomberku a z Materskej školy na Hrabovskej ceste zúčastnili vzdelávacieho programu z ponuky Jeseň v múzeu pod názvom „NA DEDINE PO ZOTMENÍ v čarovné sa všetko zmení“.

Najskôr sme si v národopisnej expozícii pomocou vystavených zbierkových predmetov ukázali a porozprávali o tom, ako kedysi žili, bývali, ako sa obliekali a čím sa zaoberali naši prarodičia, povedali sme si čosi o tkaní, o páračkách o priadkach a v praktickej časti sme si vyskúšali tkanie na rámikoch, čuchranie a česanie vlny, vyšľahali sme si maslo, ktoré sme potom natreté na chlebíku aj ochutnali.

Všetkým deťom aj pani učiteľkám ďakujeme za návštevu a tešíme sa na stretnutie pri ďalších programoch a podujatiach.