Vyhodnotenie múzem ako ho nepoznámeV utorok 12.10.2023 pricestovali do Liptovského múzea v Ružomberku žiaci 6. ročníka ZŠ M.R. Martákovej v Liptovskom Mikuláši za účelom absolvovania vopred objednaného vzdelávacieho programu MÚZEUM AKO HO NEPOZNÁME z ponuky Jeseň v múzeu.

Tohto programu sa pod vedením ich vyučujúcej zúčastnili aj študentky 5. ročníka Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku, aby si, ako budúce učiteľky, pozreli vyučovaciu hodinu v rámci múzejnej pedagogiky.

V úvode sme žiakom priblížili 111 ročnú históriu Liptovského múzea, jednotlivé objekty a expozície.

vyhodnotenie muzem ako ho nepozname1

Zamerali sme sa na to, aby sme im zaujímavým, zrozumiteľným a názorným príkladom prostredníctvom zbierkových predmetov objasnili, čo je to múzeum, aké typy múzeí poznáme, na čo múzeum slúži, čo je jeho hlavnou úlohou, čo sú to zbierky, zbierkový fond, depozitáre, aký je rozdiel medzi expozíciou a výstavou… Priblížili sme im aj jednotlivé pracovné pozície v múzeu, z ktorých si za pomoci zbierkových predmetov niektoré aj osobne vyskúšali. Súčasťou programu bola aj prehliadka niekoľkých expozícií.

Ďakujeme im za návštevu a tešíme sa na nich pri ďalších podujatiach.