fasiangy1V Liptovskom múzeu v Ružomberku sa v pondelok 5.2.2024 dopoludnia ozýval džavot, smiech a spev detí z MŠ Hrabovo, ktorí sem prišli, aby sa zúčastnili vzdelávacieho programu FAŠIANGY, FAŠIANGY, fašiangové zvyky.

Po oboznámení sa s fašiangovými tradíciami, jedlami, ľudovými zvykmi a fašiangovými maskami sa deti zapojili do improvizovaného fašiangového sprievodu, v ktorom ústrednou maskou bola „chriapa“. Deti zaspievali pár fašiangových a karnevalových pesničiek, za čo boli pani „gazdinou“ odmenení malou sladkosťou. Potom si vymaľovávali fašiangovú omaľovánku a každé dieťa dostalo na vyzdobenie aj karnevalovú škrabošku, ktorú môžu použiť na triedny karneval.

Na záver si zahrali karnevalové pexeso, po ktorom boli všetci odmenení malou hračkou.

Ďakujeme im za návštevu a tešíme sa na stretnutie pri ďalších programoch.