advent2Vo štvrtok 14.12.2023 sa v Liptovskom múzeu v Ružomberku zišli 2 skupiny návštevníkov – deti z MŠ Š. Moyzesa a študenti Spojenej školy S. Viatora na vianočnom vzdelávacom programe, spojenom s tvorivými dielňami.

Najskôr sme si porozprávali o tom, ktoré dni sa slávili a aké zvyky sa zachovávali v predvianočnom období, o histórii adventného venca a vianočných stromčekov spojených s obdarovávaním, o ľudových zvykoch a obyčajoch počas Štedrého dňa, jedlá a stolovanie pri Štedrej večeri – ktorú sme si názorne aj predviedli a pri tom sme ochutnali aj sladučké oblátky a makové koláčiky.

Mladšie deti si vyrobili jednoduché ozdoby na stromček a študenti netradičné vianočné pozdravy.

Ďakujeme všetkých za návštevu a prajeme im príjemné prežitie vianočných sviatkov.