VEĽKÁ NOC PRÍDE... – MŠ Bystrická -25.3. a 26.3.2024

V pondelok 25.3. a v utorok 26.3. 2024 v Liptovskom múzeu v Ružomberku sme si s malými škôlkármi z MŠ Bystrická cesta pripomenuli jarné ľudové zvyky na Veľkú noc.

Povedali sme si o odchode zimy a príchode jari, o zvyku vynášania Moreny, vysvetlili sme si názvy jednotlivých dní vo Veľkom týždni, veľkonočné symboly a ľudové zvyky, ktoré ľudia praktizovali v tomto období – tiež sme hovorili o jedlách, ktoré sa varili a o veľkonočnej oblievačke, na ktorú sme sa aj my spoločne pripravovali ozdobovaním veľkonočných vajíčok, zhotovením veľkonočných pozdravov, vymaľovaním veľkonočných omaľovánok a upletením symbolického korbáča. K tomu nám chlapci s veľkým korbáčom predviedli, aký veršík povedia dievčatám, keď ich pôjdu na veľkonočný pondelok okúpať.

Ďakujeme pani riaditeľke a paniam učiteľkám za záujem o naše programy a deťom za návštevu.

Všetkým prajeme krásne, príjemné, pohodové prežitie veľkonočných sviatkov.