lampiony tvoriva dielna 1Mesto Ružomberok tradične organizuje v piatok 10.11.2023 Lampiónový sprievod, ktorého sa zúčastňujú deti so svojimi rodičmi aj starými rodičmi, preto aj Liptovské múzeum sa na základe výzvy zapojilo formou tvorivej dielne do spolupráce pri zhotovovaní lampiónov.

Podobne ako pred pár dňami seniorky, tak aj deti zo Spojenej školy- Špeciálnej základnej školy si v utorok 7.11.2023 v Liptovskom múzeu v Ružomberku vyrábali recy lampióny. Na ich zhotovenie sme použili nepotrebné prázdne plechovky, fľašky z kompótu, detskej výživy a dostupný prírodný materiál.

Deti boli veľmi šikovné a vyrobili si nie jeden, ale dva lampióny. A aby im práca išla pekne „od ruky“, tak si aj zaspievali peknú pesničku.

Ďakujeme žiakom za návštevu a p. učiteľkám za to, že na realizáciu tejto tvorivej aktivity si vybrali Liptovské múzeum.

Tešíme sa na nich pri ďalších aktivitách.