Remeslo má zlaté dno – MŠ Malé Tatry – 19.3. 2024

Aj malí škôlkári z MŠ Malé Tatry prišli do Liptovského múzea v Ružomberku v utorok 19.3.2024 za účelom účasti na vzdelávacom programe o remeslách.

Po privítaní a vzájomnom predstavení v expozícii cechov a remesiel sme si porozprávali o rôznych remeslách, remeselníkoch, o tom, čo ktorý remeselník robí, čo je výsledným produktom ich práce..., ukázali sme si tiež obrázky, ale aj vystavené pracovné nástroje a pomôcky remeselníkov.

IMG 20240319 094927

Pri príležitosti mesiaca knihy sme si prečítali remeselnícku rozprávku, pár hádaniek a zaspievali niekoľko remeselníckych pesničiek. Potom sme si rozdali krásne omaľovánky znázorňujúce niekoľko typov remesiel a keďže sa rýchlo blíži Veľká noc, tak sme sa zahrali na košikárov, ktorí okrem košíkov pletú aj korbáče. Tak sme si taký veĺkonočný korbáč z imitovaného prútia aj uplietli.

Na záver sme sa zahrali remeselnícke pexeso.

Ďakujeme za návštevu a tešíme sa na budúce stretnutie.