V sídelnej budove Liptovského múzea v Ružomberku prebieha od konca apríla až do konca septembra 2024 výstava FOTOloveNIE.

20240516 3820

Výstava sa zameriava na prezentáciu fotolovu, teda fotografické zaznamenávanie divo-žijúceho zverstva v prírode.

Počas výstavy návštevník spozná základy fotolovu, objaví rôznorodosť fotografickej techniky a zahliadnuť bude môcť aj kamuflážnu výbavu fotografa, ktorá je pri fotografii divej prírody nevyhnutnosťou.

Navštívte sídelnú budovu Liptovského múzea v Ružomberku a spoznajte FOTOloveNIE.

Navyše, súčasťou výstavy je aj fotografická súťaž, ktorej sa môžu zúčastniť žiaci a študenti všetkých typov škôl. Významom súťaže je zaslať svoje vlastné fotoúlovky (maximálne 3), ktoré sa neskôr umiestnia na Facebookovú stránku Liptovského múzea. Zverejnením fotografií získate šancu vyhrať vstup pre celú triedu do jednej z expozícií Liptovského múzea. Súťaž beží do 24.9.2024 a svoje fotoúlovky posielajte na mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Viac informácií nájdete v propozíciách súťaže. Tu: Fotolovenie_propozície.pdf

Výstavu a sprievodné aktivity z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

pl. FOTOloveNIE LM RK 2